Urząd Miasta Łodzi

Na półkoloniach fajnie jest

Ponad 2,6 tys. uczniów zakończyło w piątek pierwszy turnus na półkoloniach zorganizowanych przez miasto. W zajęciach organizowanych przez 49 placówek edukacyjnych uczestniczyły dzieci w wieku 6 - 14 lat, wiele z nich będzie się dobrze bawić jeszcze tydzień - na drugim turnusie.

Dla półkolonistów ze Szkoły Podstawowej nr 29 zdecydowanie najfajniej było w poniedziałek kiedy bawili się w sali zabaw i w środę - na pływalni.

- Spór o ten najfajniejszy dzień trwa, słyszałem też opinie, że cały tydzień było super, chłopcy mówili z kolei, że pływalnia zdecydowanie jest najfajniejsza – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Cieszę się, że dzieciom się podobało, to jest najważniejsze. Zapraszam rodziców i dzieci na kolejny turnus, mamy jeszcze 150 wolnych miejsc, wystarczy wybrać szkołę i zapisać dziecko.

Drugi turnus w SP 29 zapowiada się kulturalnie: będą warsztaty teatralne, wizyta w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, w Domu Kultury, oj, będzie się działo.

- Pierwszy tydzień był bardziej sportowy, co dla wielu półkolonistów było zachwycające a teraz stawiamy bardziej na rozwój duchowy – dodała Agata Pietrzak, kierownik półkolonii z SP 29. – Podziwiam uczniów za ich niesamowitą energię, mam wrażenie, że słowo „zmęczenie” jest im nieznane, mogą biegać, skakać w nieskończoność.

Pełna lista organizatorów półkolonii oraz innych atrakcji jakie czekają na uczniów w czasie trwających jeszcze tydzień ferii na stronie Urzędu Miasta Łodzi w zakładce „Ferie w Łodzi.”

Polecane aktualności

Hanna Zdanowska: Obiecałam łodzianom EXPO i zrobię wszystko, aby wystawa EXPO się w Łodzi odbyła. Dlatego podjęłam decyzję, aby Łódź ubiegała się o organizację w 2024 roku międzynarodowej Wystawy EXPO Horticultural, poświęconej nie tylko -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

EXPO Horticultural 2024. Łódź zawalczy o wystawę dotyczącą rewitalizacji, krajobrazu i zieleni miejskiej

Karolina Szamburska / BPKSiT

Łódź walczy o wystawę Horticultural Expo 2024, czyli tzw. zielone Expo. Prawo do jej organizacji... więcej

Odblask to nie obciach. To bezpieczeństwo. Startuje kampania zachęcająca do używania odblasków -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Odblask to nie obciach. To bezpieczeństwo

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

"Odblask to nie obciach" to akcja edukacyjna, mająca przekonać łodzian do noszenia elementów... więcej

Arturówek jest istotnym miejscem wypoczynku mieszkańców Łodzi i okolic -  fot. z arch. UMŁ

Rekultywacja Arturówka otrzymała prestiżową nagrodę "The Best LIFE projects"

Konrad Ciężki / BRPiNM

Wspólny projekt Uniwersytetu Łódzkiego, Miasta oraz Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej otrzymał... więcej

Więcej o dotacjach na www.lodz.pl/smog -  fot. CC0 license

Walka ze smogiem. Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o dotacje na wymianę pieców

Karolina Szamburska / BPKSiT

W poniedziałek, 19 lutego br., rozpocznie się przyjmowanie wniosków o dotację sięgającą 80 procent... więcej

Łódź buduje. Po krótkiej zimowej przerwie wykonawca ulicy Nowowęglowej wraca do robót i rozszerza plac budowy -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wykonawca Nowowęglowej wraca do prac i rozszerza plac budowy

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Po krótkiej zimowej przerwie wykonawca ulicy Nowowęglowej wraca do robót i rozszerza plac budowy.... więcej

Kalendarz
Kontakt